You are currently viewing Składnik a składzik

Składnik a składzik

Trening mentalny wymaga samodyscypliny. Bez niej jest bardzo niewielka szansa, że osiągniesz oczekiwany progres.

Analogicznie samodyscypliny wymagają treningi fizyczne, neurobik czy profilaktyka zdrowia psychofizycznego.

U podstaw Piramidy Higieny Ciała według Pebelle znajduje się NAWODNIENIE – odpowiednie do masy ciała i stylu życia.  Już ta druga część opisu pierwszego poziomu PHC prowokuje do uważnej i regularnej aktualizacji – nazwijmy to – codziennego procesu nawadniania. 

Bardzo często w tym miejscu słyszę dosłownie „no ale ja piję te 1,5 l wody”.

A ile ważysz i jaki prowadzisz tryb życia? Znasz codzienne normy nawadniania własnego organizmu?

I czy na pewno woda, którą spożywasz nawadnia Twój organizm?

Dlaczego nie każda woda nawadnia? 

Bo nie każda woda zdatna do spożycia zawiera pierwiastki i mikroelementy potrzebne do nawodnienia organizmu. Taki to niuans.

Woda jest istotnym składnikiem budującym organizmy żywe, ale musi być „pełnowartościowym składzikiem”, żeby go nawodnić.

Czy przegotowana woda z czajnika jest wodą? Jest. Czy jest zdatna do wypicia? Jest. Czy jest w pełni wartościowa, bo zawiera elektrolity? Nie.

Zatem nie każda woda nawadnia, tak samo jak nie każdy trening mentalny pomaga osiągnąć życiowy progres. Co więcej, nie tylko woda nawadnia. Taki to niuans.

W kolejnym NEW(an)S-ie połączę temat z drugim poziomem Piramidy Higieny Ciała – RACJONALNYM ODŻYWIANIEM, bo jej całość prawidłowo funkcjonującą – jak ten składzik z definicji – budują poszczególne części.

Dodaj komentarz