You are currently viewing Co są w stanie osiągnąć optymiści?

Co są w stanie osiągnąć optymiści?

Droga do celu optymisty okupiona jest, jak każdego innego nieszczęśnika, w sytuacje problematyczne, niepowodzenia i kryzysy. Niuansem jest tu jego podejście.

Optymista zawsze szuka korzyści i nauki ze wszelkich dramatów. Poszukuje rozwiązań i zawsze znajduje sposób, aby pozbyć się kłód rzucanych mu pod nogi – niekiedy robiąc z nich życiową tratwę. Człowiek pogodny nie będzie tracić energii na narzekanie i szukanie winnego. Regularnie myśli i często też z radością mówi o swoich pomysłach, marzeniach i planach. Niezwykle rzadko wraca we wspomnieniach do przeszłości, a jeśli to już się zdarzy to raczej po to, by swoje porażki przekuwać w sukcesy.

Bowiem to właśnie sukcesy osiągają optymiści, co zostało zresztą potwierdzone 20-letnim badaniem Martina Seligmana na Uniwersytecie w Pensylwanii.

Optymiści osiągają też dłuższy wiek, bo praktykując takie pogodne podejście budują sobie odporność psychiczną i przez to są zdrowsi również fizycznie. Taki to niuans.

Czy zatem warto być optymistą? Warto bardzo. I, co najważniejsze, optymistyczne nawyki można w sobie wyrobić! Wystarczy chcieć. Taki to niuans.

Jeśli, mimo wielkich chęci czujesz, że sam/-a tych zmian nie dokonasz – odważnie i z otwartością zgłoś się do udziału w projekcie #100dnizpebelle – celem jest progres. Etap I pozwoli nam odnaleźć blokady ograniczające Twój optymizm. Możesz przejść do sekcji #100dnizpebelle i rozwiązać test przed udziałem tutaj lub bezpośrednio do sklepu by zapoznać się z opisem projektu.

 

Dodaj komentarz