You are currently viewing Żyć wydajnie – czyli jak?

Żyć wydajnie – czyli jak?

W życiu chodzi o to, by czuć spełnienie. To poczucie daje nam możliwość zrozumienia czym jest tzw. szczęście.

A zatem można by zadać pytanie – jak wieść szczęśliwe życie?

Obstawiam osiąganie zamierzonych celów – pośrednich w drodze do bezpośrednich. Do tego potrzebny jest plan działania, a potem działanie. Tam, gdzie skuteczna aktywność tam konieczna jest energia o potencjale dodatnim – pozytywnym. Nie obędzie się też bez wewnętrznej siły dopingującej, czyli tzw. determinacji, której towarzyszy przyjemne napięcie wywołane wizją realizacji celu. 

Tam, gdzie aktywność – tam jest też zużycie energii, dlatego trzeba ją pożytkować umiejętnie, by się nie wyczerpała. Taki to niuans.

Szczęście, energia o potencjale dodatnim, przyjemne napięcie i wreszcie realizacja celu – wszystkie te hasła brzmią jakby były nierozłączne z dobrym samopoczuciem, czyż nie?

Mózg tak już ma, że lubi uczyć się/pracować, kiedy jest w dobrym nastroju. Ciało sprawnie funkcjonuje, gdy jest zdrowe, w dobrej kondycji. W drodze do realizacji założonych celów narażeni jesteśmy na stres oksydacyjny czy emocjonalny (więcej o stresie w kolejnym NEW(an)S-ie). Zaburzona równowaga wewnętrzna (homeostaza) równa się z utratą potrzebnej nam dobrej kondycji psychofizycznej, czyli dobrego samopoczucia.

Więcej o dobrym samopoczuciu znajdziesz tutaj.

Drogowskazem na codziennej ścieżce po dobre samopoczucie, po odporność psychofizyczną, po wydajność – jest Piramida Higieny Ciała według Pebelle

Konsultacje psychokosmetologiczne w oparciu o Piramidę Higieny Ciała według Pebelle możesz zakupić TUTAJ.

Czego więc potrzeba nam do szczęśliwego życia?

Koncentracji na wydajności w drodze do celu bezpośredniego i tych do niego prowadzących. Taki to niuans.

Moim celem jest poprawić Twój nastrój. A nawet, tym samym podnieść jakość Twojego życia. Pozwól mi o siebie zadbać, Pebelle

Dodaj komentarz