You are currently viewing Czego potrzebujemy do pełnej determinacji?​

Czego potrzebujemy do pełnej determinacji?​

Byliśmy dziećmi, gdy poczuliśmy magię słowa 'marzenia’, a potem co urodziny zdmuchiwaliśmy świeczki na torcie w nadziei na ich spełnienie. 

Gdy dorośliśmy do wieku młodzieńczego i przekonaliśmy się, że życie jest trudniejsze niż się tego spodziewaliśmy – wiara w spełnienie marzeń zrobiła się albo płytsza albo jeszcze bardziej głęboka. W zależności od historii.

Wtedy poznaliśmy nie do końca uformowane jeszcze w naszej świadomości słowo determinacja. 

Każdy co innego wizualizował i na swój sposób liczył na realizację tych wizji. Jeden do nich dążył, ktoś inny się poddał, a inny liczył na cud. Każdy z nas inny, ze swoimi indywidualnymi zasobami zaczęliśmy kreować własną rzeczywistość.

Kto dopiął swego, kto wciąż na swoje marzenia pracuje, a kto spoczął na laurach? O tym zadecydowało „wewnętrzne przekonanie” i jeśli mogę tak to ująć – poziom „siły woli”. 

W moim przekonaniu za tymi hasłami kryją się: aspiracje, nastawienie do życia, wiara w siebie, poczucie własnej wartości i atrakcyjności. To są niuanse, na które dziś zwracam uwagę. Szukamy rozwiązań naszych niepowodzeń i porażek daleko od źródła a one są w nas, choć tak bardzo nie chcemy się do tego przyznać.

Gdy tworzyłam projekt #100dnizpebelle byłam jak ta wspomniana nastolatka, która nie była jeszcze do końca świadoma siły swojej determinacji. Nie miałam pojęcia jak diametralnie wpłynie on na życie – moje i innych osób. Dowody są na tej stronie – tworzą ją. A to wciąż początek, bo celem jest progres.

Jeśli masz czas i chęci to zapraszam do sekcji Opinie. Znajdziesz w niej potwierdzenie tego co powyżej, zawarte w słowach moich podopiecznych.

Poniżej dołączam pozostałe znalezione definicje, przy których być może tak samo jak ja zatrzymasz się i zastanowisz czego jeszcze potrzebujesz do pełnej determinacji.

Dodaj komentarz