You are currently viewing Ile warte jest dobre samopoczucie?

Ile warte jest dobre samopoczucie?

Z definicji wynika jasno, że samopoczucie definiują subiektywne odczucia. Czyli zasadniczo każdy mógłby stworzyć w tym miejscu własny przepis na tytułowe „dobre samopoczucie”. Wszystko byłoby ok, gdybyśmy umieli je wycenić i wedle tego sprawnie podnieść samopoczucie komuś, kto tego natychmiast potrzebuje. W Świecie, w którym spełnia się potrzeby i oczekiwania „na już” taki cennik mógłby pomóc. Tylko, że ten Świat jest chaotyczny, króluje w nim nadmiar bodźców i pośpiech, a w takiej rzeczywistości łatwo o pomyłkę i przepłacenie lub totalnie nieodpowiedni do prawdziwych potrzeb wybór. 

Z pozoru mogłoby się wydawać, że taki cennik już istnieje. Definiuje go tzw. tymczasowa gratyfikacja w postaci kompulsywnego i często niepotrzebnego zakupu, po którym pozostaje tylko szczuplejszy portfel i jeszcze gorszy nastrój.

Jednak niuansem w tej przestrzeni nie są pozory, a prawda. Prawdą jest, że dobre samopoczucie jest najważniejszą z tzw. wewnętrznych sił, czyli niemierzalnych i bezcennych zasobów własnych. Składają się na nią zdrowie fizyczne i mentalne, o które chcąc nie chcąc trzeba dbać każdego dnia, podejmując najprostsze nawykowe działania określone w Piramidzie Higieny Ciała. Tu znów może się wydawać, że mając do dyspozycji ten prosty w swojej grafice drogowskaz – codzienne odhaczanie punktów na trasie z właściwymi dla siebie nawykami – nie sprawi już problemów. Gdyby jednak – nie poddawaj się i skonsultuj się ze mną – poprowadzę Cię.

Dodaj komentarz